A következő címkéjű bejegyzések mutatása: beállítások. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: beállítások. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. február 7., szombat

TomTom GO 630. Az első beállítások.

Most, hogy túl vagyunk a szoftver és térképfrissítésen, akár elkezdhetnénk testreszabni a készülékünket. Ennek első része lesz az, hogy az izlésünk szerint beállítjuk. Az hogy mennyit foglalkozunk most a beállításokkal, nagyban fogja befolyásolni későbbi "közérzetünket" navigálás közben... :))


Amikor rákattintunk a térképre, akkor ezt a képernyőt látjuk. Itt a Beállítások megváltoztatása menüpontra kattintunk.


Ekkor több oldalon keresztül találjuk a tényleges beállítási lehetőségeket. Ezek egy részét előre is, egy részüket csak használat közban fogjuk állítgatni.  Ezen a képernyőn beállítjuk, hogy milyen POI csoportokat (ÉP mutatása a térképen) akarunk látni navigálás közben, illetve hogy Marika vagy Bali navigáljon nekünk.


A következő képernyőn a hangerőbeállításokat végezhetjük el (ezt egyébként egy érintéssel a térképről is elérhetjük), illetve beállíthatjuk hogy melyik POI pontunkhoz kérünk riasztást (ha van feltelepítve sebességmérő kamera, azokhoz mindenképpen célszerű beállítani). 


Ez az oldal főleg a "fícsöröké". Itt tudjuk például módosítani az Autó szimbólumot, és a Színsémát is. Ezekből rengeteg változatot tölthetünk le a TomTom Home-on keresztül. Itt szabályozhatjuk a fényerőt is. Nappal napsütésben a legerősebb, éjszaka pedig elég a legkissebb fényerő is. Nagyon jól látható képe van a TomTom készülékeknek.


Az állapotsor beállítása fontos. Itt tudjuk megadni a programnak, hogy milyen adatokat szeretnénk látni az állapotsoron. Ezt az adatsávot tudjuk függőlegesen, és vízszintesen is használni. A gyors menü beállításoknál megadhatjuk, hogy mik azok a fontos elérhetőségek amiket navigálás közben, egy gombnyomással akarunk elérni. Ilyen lehet a Térképjavítás helyének megjelölése, vagy a Telefonálás nyomógomb is. Az utcanév beállításoknál például a hazszám láthatóságát állíthatjuk be.


A most látható képernyőn, az egységet (km, óra, hőfok kijelzése), a Tervezési beállításokat (gyors, rövid, gyalog), illetve az Útdíj beállításait adhatjuk meg.


Az itt található beállítások majd a "második körben", izlés szerint történnek.


Itt tudjuk párosítani a telefonunkat, illetve a kihangosítást engedélyezni, vagy tiltani.




Ezen a képernyőn tudjuk a nyelvet váltani, beállítani az órát és elrejteni a folyamatosan felugró Tippek ablakot. Szükség esetén a gyári visszaállítást is innen végezhetjük el.

Sok sikert az első beállításokhoz.

2009. február 3., kedd

A Navigon Mobile Navigator 7 beállítása.

Ismét a Navigon Mobile Navigator 7. A változatosság kedvéért ismét egy Navigon blog. 
Ez már a Navigon sorozat negyedik része. Először a Navigon csak úgy, majd a MN7 program telepítése, és az utolsó a program aktiválásáról és telepítéséről szól. 

A mostani részben beállítjuk a programot, a későbbi használathoz. Ezek a beállítások a Navigon PNA készülékek beállításait is fedik nagyjából. Igy a PNA tulajdonosok is használják bátran...
Amikor elindul a program, először a kezdőképernyőt látjuk, majd utána elfogadjuk a nyilatkozatot, miszerint is a Kresz szabályait betartjuk. :).


Ezután az Opciók között, a Beállítás gombra kattintunk.


Ebben részben van a program minden tudása, ahogyan most beállítjuk, aszerint fog a program minket kiszolgálni. Én ezek alapján a beállítások alapján használom, így kezdetnek ezek biztosan jók.




A első szekcióban (General) a nyelvet,  a hangot, az 24 órás időkijelzést a nappali/éjszakai módot és a távolság mértékegységét állíthatjuk be.




Ebben a részben a GPS vevőt tudjuk beállítani. Ezt manuálisan, vagy egy varázsló segítségével tudjuk megtenni. Ha sikerült a beállítás, akkor a kijelzőn a holdak helyén nullát, ha nem akkor -1-et látunk.



A (Térképbeállításoknál) tudjuk beálljtani a Reality View nézetet, hogy lássuk-e az utcaneveket, a látható POI ikonokat, és itt látjuk, hogy melyik térképverziót használjuk.




A (Navigáció) beállításainál tudjuk megadni, hogy látsszanak-e a sebességmérő táblák, hogy milyen mértékű sebességtúllépésnél riasszon a program, vagy hogy látsszon-e a sebesség és a magasság navigálás közben.



Végül, de nem utolsósorban az (Út beállításoknál) adhatjuk meg, hogy milyen járművel, milyen tervezési beállításokkal tervezzen a program, illetve hogy az újratervezés automatikus legyen-e?
Amikor először feltelepítjük a programot, vagy először bekapcsoljuk az új PNA készülékünket, érdemes ezeken a beállításokon végigszaladni.
Természetesen ezek a beállítások nem mindenki igényeit fogják lefedni. Aki más járművel, más tervezési beállításokkal használná a programot az állítsa át annak megfelelően!

Sok sikert a beállításokhoz.
 
Kattintson ide