A következő címkéjű bejegyzések mutatása: térkép. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: térkép. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. február 21., szombat

És a kamionosok? Ők mit nézzenek...?

Ma, kávézás közben az alábbi hírt találtam a Neten. Anno réges-régen, mikor még a kamionok nagy része zöld volt, és más színű kamiont nem is engedtek szaladgálni az utakon...:), akkor is a kamionosoknak kiadott térképek voltak a legjobbak. Nagyon borsos áron mérték. és csak kamionos kaphatta meg(tőle meg én). Ezen a térképen még az elhagyott települések, és a legparányibb utak is megtalálhatóak voltak.
Most megjelent kereskedelmi forgalomban egy buszos és kamionos térkép! Végre, már éppen itt az ideje...
Már régóta próbálok találni egy ilyen térképet PNA, vagy akár PDA formátumban, de nincsen olyan térkép, ami Magyarországon is elboldogul. Az itteni utak, súly illetve méret adatai elég hiányosak. Átmeneti állapotként, talán ez a térkép is megteszi...



A leírás szerint, ezen a súly és magasságkorlátozás, a behajtási zónák, és a kamionparkolók is rajta vannak. A fix traffipaxok elhelyezését is láthatjuk rajta. A leírás szerint a térkép 2008-as adatokat tartalmaz. Ezért valószínűleg fél évnél is régebbiek. Csak a saját szemeteknek higyjetek!

Ettől függetlenül  a kezdeményezés jó, alig várom hogy elektronikus formában is lássam valamilyen eszközön.

2008. december 18., csütörtök

Néhány fotó a Blaupunkt, Travel Pilot 500-as navigációs készülékéről..

Hogy ne legyen unalmas a Blog, dobjuk egy kicsit egyedi témákkal is... Régi álmom teljesült, amikor egy Blaupunkt N500-as navigációt kaptam néhány órára kipróbálni. Tesztnek nem lehet nevezni, tekintettel az idő rövidségére, inkább csak néhány benyomás és egy pár kép lett az eredmény.
Vadonatúj volt, én bontottam ki...:)

Rengeteg extra tulajdonságot tud a készülék, ezek nagyrésze nincsen benne egy PNA készülékben.

Volt alkalmam navigálni is a készülékkel, néhány észrevétel ami nyomot hagyott bennem(mégegyszer elmondom, a kipróbálás teszteléshez nagyon rövid volt, ezek inkább érzések...):

Amikor a kamerát használjuk a navigációhoz, akkor néhány funkció nekem "nem jött be":
- az valós úton amit a kamera mutat, nem látjuk a tervezett utat.
- meglepően keveset "beszél" a készülék velünk, így hosszú ideig megyünk a "semmiben".
- a kamera este, illetve korlátozott látási viszonyok között nem ad elég információt, éjszaka nem engedném csak a térképmódot használni.
- a készüléket nem tudtam rábírni sebességhatárok leolvasására az útjelző táblákról .
- a térkép adatbázisa lehetne sokkal frissebb.

Amúgy véleményem szerint, ez a valós navigáció csúcsa. Az ötlet nagyon tetszik, szerintem ha a kezdeti tapasztalatokat összegyűjtik, és a szoftveres javításokat elvégzik, ütős készülék lehet.

Nagyon fontos figyelmeztetés!!
Ez a megoldás, a különlegessége miatt nagy figyelmet igényel, főképpen az első néhány napban. Ne csak a navigáció képernyőjét bámuljuk:)), néha az utat is figyeljük... Hogy ezt miért írom külön le? Mert nekem nem mindíg sikerült ezt maradéktalanul megvalósítanom...:))

Ilyen a kép sötétben:


Amikor világosabb van:


És így néz ki, amikor a térképet használjuk:


A készüléket az Ariton Kft. biztosította számomra. Ezúton is köszönöm.
 
Kattintson ide